mechanik samochodowy

Po czym poznać dobrego mechanika samochodowego?

Warsztatów samochodowych nad Wisłą nie brakuje, co patrząc na liczbę aut na polskich drogach, jest rzeczą zrozumiałą. Wiele z nich nie cieszy się jednak dobrą opinią. Możemy powiedzieć, że jest wręcz przeciwnie i z profesjonalną naprawą aut w Polsce nie jest najlepiej. Nie można jednak wszystkich mechaników wrzucać do jednego worka, bo bez wątpienia w każdym regionie możemy znaleźć specjalistę, który w pełni profesjonalnie podchodzi do swoich obowiązków i jest w stanie wykryć i wyeliminować usterkę, a nie szukać sposobu na zarobienie na kliencie.

Najczęściej szukając mechanika samochodowego, wybieramy zakład polecany nam przez kogoś z rodziny lub znajomych. To dobry pomysł, co nie oznacza jednak, że zakładu takiego nie da się znaleźć na własną rękę. Jest kilka czynników, które mogą świadczyć o jego fachowości.

Kontakt na linii zakład – klient

Wiele wyjaśnić może już pierwsza rozmowa z mechanikiem. Profesjonaliści nie umawiają się od razu na naprawę samochodu, ale wcześniej przeprowadzają z klientem dokładny wywiad. Sprowadza się on do istoty problemu, a także warunków eksploatacji auta czy specyfiki jazdy. Następnie planowana jest wstępna wizyta w celu oględzin pojazdu, a dopiero na koniec termin naprawy, biorąc tu pod uwagę wymagania i potrzeby klienta.

Czystość

O tym wielu zapomina, zdając sobie sprawę, że w zakładzie samochodowym musi być brudno, bo przecież likwidacja szkód mechanicznych wymaga pracy przy smarach czy olejach. Owszem na pewno nie będzie tutaj tak czysto, jak w gabinecie stomatologicznym, co nie oznacza, że zakład cechować ma bród i nieład. Tego w profesjonalnych serwisach na pewno nie spotkamy.

Części zamienne

Ważne są też części, które są wykorzystywane do naprawy aut. Jeśli decydujemy się na ich wymianę, stare powinny zostać nam zwrócone, co będzie dowodem tego, że doszło do ich wymiany. Zdarzało się bowiem, że mimo doliczenia części do naprawy w serwisowanych autach pozostawały te stare, nad którymi w ogóle nie pracowano.